Del 24 d’agost a l’1 de setembre

ALCOLEA DE BAIX

DISSABTE 24
23.00h Traca d’inici de la Festa Major
23.05h Orquestra Millenium

DIUMENGE 25
12.00h Esmorzar de forquilla
17.30 Sardanes amb la Nova del Vallès
21.00h Sardinada
22.30h Havaneres amb el grup Xarxa i rom cremat

DILLUNS 26
12.00h Festa de l’escuma

DIMECRES 28
14.30h Gran Paella Popular
23.00h Música jove

DIJOUS 29
12.00h Jocs de química a càrrec del Parc Científic de Barcelona
14.00h Música i montaditos
18.00h Xocolatada per a la mainada
18.30h Animació infantil
20.00h Sopar de Frankfurt
22.00h Cool Cat Combo (Swing)

DIVENDRES 30
12.00h Contes amb La Inexplicable
14.00h Degustació de patates a la Riojana
16.00h Lauzeta (Folk)
19.00h Temps de Zumba
23.00h Orquestra Royal Dance

DISSABTE 31
14.00h Concurs de truites
23.00h Orquestra The Show Time
03.00h Traca i fi de la Festa Major

ALCOLEA DE DALT

DISSABTE 24
22.00h Traca d’inici de Festa Major i cercavila
23.00h Ball d’inauguració
DIUMENGE 25
De 10.00 a 21h Fira artesanal
11.00h Pintxo-pote
12.00h Actuació Soul
23.00h Discomòbil

DILLUNS 26
12.00h Tallers infantils
14.00h Botifarrada popular (tiquet)
21.30h Sopar dels avis i de les àvies
23.00h Havaneres La Ribera

DIMARTS 27
10.00h Esmorzar de veïns i veïnes
21.30h Sopar de germanor

DIMECRES 28
10.00h Jocs infantils
21.30h Sardinada
23.00h Nit de Punk

DIJOUS 29
14.00h Fideuà popular (tiquet)
18.00h Jocs infantils tradicionals
23.00h Litus (Rock)

DIVENDRES 30
12.00h Festa Holi i guerra d’aigua
17.30h Berenar infantil (tiquet)
18.00h Actuació infantil Kids play
23.00h Track’s bar (Rock)

DISSABTE 31
12.00h Concurs de truites, canapès i tapes
13.30h Vermut fi de festa Major
19.00h Country
23.00h Discomòbil amb MariKarmen Free PD

CASA GRAN (ROSÉS)

DISSABTE 24
22.30h Cocodrilo Club amb Albert Malla

DIUMENGE 25
Pregó, traca i gegants de sants
17.30h Joc de taula
22.30h Ball amb Ismael González

DILLUNS 26
11.00h Manualitats per a la canalla
17.00h Discomòbil infantil i xocolatada
22.30 h Actuació i Ball amb El Guateque

DIMARTS 27
12.30h Celebrem els 20 anys de Festa Major
21.00h Pica-pica per als socis i les sòcies

DIMECRES 28
18.00h Havaneres amb Grup Montjuïc
22.30 h Ball amb Remember Music Show

DIJOUS 29
17.30 h Jocs de taula
22.30 h Ball amb El Guateque i Santi Carulla

DIVENDRES 30
17.30h Festa Holi i Eurocopa Futis 12è aniversari
22.30h Festa remember 90’s. La Ruta del Bakalao amb Ricardo F, DJ de Chasis

DISSABTE 31
14.30h Dinar de gala
17.30h Jocs de taula
22.30h Ball amb la Discomòbil d’Uri Ferré

PLACA LA FARGA

DISSABTE 24
21.00h Traca d’inici de Festa Major i cercavila amb el Triangle de Sants
23.00h Ball amb El Guateque
01.00h Discomòbil vintage amb DJ Chus Soler

DIUMENGE 25
10.30h Campionat de Remigio masculí i femení
11.00h Concurs de dibuixt
13.30h Vermut per als socis i les sòcies
17.30h Jocs de taula
23.00h Badulaque 80 (grup de versions)

DILLUNS 26
11.00h Jocs infantils amb l’Esplai Sant Medir
12.30h Guerra d’escuma
23.00h Dantuvi (Rumba)

DIMARTS 27
21.00h Sopar de germanor

DIMECRES 28
10.30h Campionat de Parxís sènior
11.00h Concurs de plastilina
17.30h Berenar dels avis i les àvies i Ball de tarda amb La Montecarlo
23.00h Orquestra La Montecarlo

DIJOUS 29
10.30h Tallers infantils
14.30h Gran Mongetada tradicional
17.30h Jocs de Taula
23.00h Los 80 Principales

DIVENDRES 30
11.30h Guerra d’aigua
17.00h Xocolatada tradicional Farguera
18.00h Mag Xurret
20.00h CT Band Associació Musical Collblanc Torrassa Band
23.00h Discomòbil

DISSABTE 31
09.30h Cursa Atlètica solidària a càrrec de Corresolidaris (inscripcions 5 euros)
11.00h Entrega de premis
14.30h Gran Paella a càrrec de Paelles Pepito
18.00h Sardanes La Principal de Llobregat
23.00h Mala vida (Pop-Rock)
03.00h Traca de fi de Festa Major’

FINLÀNDIA

DISSABTE 24
21.00h Traca d’inici de Festa Major
22.00h Sopar del Frankfurt
23.30h Nit de Ska i Rock amb Despit
01.00h PD Pinkflor

DIUMENGE 25
09.00h Esmorzar lliure
11.30h Guerra d’aigua per a petits i grans
14.00h Vermut (per als socis i sòcies del carrer)
18.00h Taller de circ a càrrec de La Sala
21.00h Sopar de barquetes (de pagament)
23.00h Ball amb DJ Xanga (Música dels 70’s, 80’s i 90’s)

DILLUNS 26
09.00h Esmorzar lliure
11.30h Torneig de Futbol Antics Tallers Manel a Maristes de Sants
14.00h Vermut (per als socis i sòcies del carrer)
14.30h Dinar al carrer
18.00h Taller de joc i moviment lliure amb Tata Inti (per a infants de 0-6 anys)
21.00h Sopar lliure
22.00h Nit de teatre amb Improshow
23.30h Nit de festa amb DJ Sendo

DIMECRES 28
09.00h Esmorzar lliure
11.30h Matí de Jocs de taula per a tutom amb Kinuma
13.30h Vermut (per als socis i sòcies del carrer)
14.30h Baixem a dinar al carrer (lliure)
18.00h Sardanes amb la Cobla Jovenívola
22.00h Havaneres amb Port Bo

DIJOUS 29
09.00h Esmorzar lliure
11.00h Taller infantil de cuina freda amb Semproniana
14.00h Vermut (per als socis i sòcies del carrer)
14.30h Dinar d’amanides (lliure)
17.00h Xocolatada infantil
18.30h Xicana (pallassa)
21.00h Sopar de pizzes (lliure)
22.00h Concert de la Coral N’Clau Vocal
23.00h Nit de Festa amb PD Se Lia Membrillo

DIVENDRES 30
09.00h Esmorzar lliure
11.30h Guerra d’aigua per a petits i grans
13.30h Vermut (per als socis i sòcies del carrer)
14.30h Fideuà (de pagament i prèvia inscripció)
18.00h Titelles Dandy presenta Els animalets del bosc
21.30h Sopar de les dones (de pagament)
23.30h Ball amb DJ Xanga

DISSABTE 31
09.00h Esmorzar lliure
11.30h Trenquem l’olla (per als nens i nenes socis i sòcies)
14.00h Botifarrada (per als socis i sòcies i família)
18.00h Taller de circ a càrrec de La Sala
21.30h Sopar de germanor
23.00h Ball amb l’Orquestra Guateque
03.00h Traca i fi de Festa Major

GALILEU

DISSABTE 24
21.30 h Traca d’inici de Festa Major
21.30 h Sopar de montaditos a la barra de la Comissió
23.30h Grillone’s Band (Rock)
01.30h Beat Road (Blues i Rock)

DIUMENGE 25
11.00h Esmorzar infantil
12.00 h Guerra d’aigua
21h Sardinada (cal tiquet)
21.30h Masterclass de Salsa amb Chucho Díaz
23.00h Nit de salsa amb Piquete Afincao

DILLUNS 26
11.00h Esmorzar infantil
11.30h Pinta al carrer i treu l’artista que tens dins
19.00h Zumba amb Fabio
22.00h Croquetéame (a la barra de la comissió)
23.00h DJ Xanga

DIMECRES 28
11.00h Esmorzar infantil
11.30h Màgia al carrer
17.00h Sardanes amb la Cobla Ciutat de Terrassa
21.00h Botifarrada (cal tiquet)
22.00h DJ Devi

DIJOUS 29
12.00h Concurs de truites
13.00h Vermut al carrer: musclada a la barra de la comissió
18.00h Berenar per als nens i nenes grans a càrrec de Súper Carn (socis i sòcies)
19.30h Havaneres amb el Grup Montjuic
21.30h Montaditos (a la barra de la comissió)
23.30h Nit de rumba amb Dantuvi
00.30h Oshun (Rumba)

DIVENDRES 30
11.00h Esmorzar infantil
11.30h Animació infantil amb Tata Inti
18.00h Ball en línia amb Carme & Manel
18.30h Salsitxada popular
21.00h Montaditos (a la barra de la comissió)
22.30h Cocodrilo club amb Albert Malla

DISSABTE 31
11.30h Esmorzar infantil
12.00h Guerra d’aigua
14.00h Vermut de fi de festa i la Nostra gran Fideuà
20.00h Espases lluminàries
23.00h Fugados d’Alcatraz
02.45h Tabalers de les Corts
03.00h Traca i fi de Festa Major

GUADIANA

DISSABTE 24
22.00h Traca d’inici de Festa Major
22.05h Tabalers de Sants
23.30h Nit de ball amb The VIP band

DIUMENGE 25
13.00h Vermut musical amb Vladimir
17.30h Havaneres Montjuïc
23.00h Concert amb Son de la Rambla

DILLUNS 26
11.30h Concurs de dibuix
23.00h Bcn Soulrait (Soul) i Deceleratrix (Disco-funk)

DIMARTS 27
Sopar de Germanor (a confirmar)

DIMECRES 28
12.00h Tallers infantils de Màscares
17.30h Taller de piñatas
21.00h Hamburgueses
23.00h Concert amb Blas Picón & The Junk Express

DIJOUS 29
10.30h XVII Open internacional d’Escacs – Campionat a dobles
13.00h Aniversari del carrer – vermut
18.00h Danses populars mexicanes
22.33h Concert de Sandunguera

DIVENDRES 30
11.30h Tallers de reciclatge
18.00h Xocolatada (pintar cares)
21.00h Botifarrada popular
23.00h Nit de rock amb Black Smoke, Xnight i Motorpriest

DISSABTE 31
12.00h Gran guerra d’aigua
17.30h Masterclass de Zumba
20.30h Sopar mexicà amb tacos
23.00h Rumba amb Newitas i Rumba Tarumba
03.00h Traca fi de Festa Major

PAPIN

DISSABTE 18
20.00h Traca d’inici de Festa Major Jefas del Ritme!
22.00h Mancha ‘e plátano (bomba porto-riquenya de ritmes afrocaribenys).
23.00h Madame Baiao (el millor del forró, el coco, el maracatú i el cabolinho brasilers).
00.30h DJ Xuli (música negra, R&B, Soul, Funk i Disco dels 70’s i 80’s)

DIUMENGE 24
12.00h Vermut musical amb Marina Tuset (jazz en acústic)
17.00h La Carpa de Tata Inti (espai de joc creatiu per a infants de 0 a 6 anys)
22.00h Sisterhoods, espectacle poètic i musical, de la mà de Txell Sota i Sílvia Bel Fransi, unides en ple moviment feminista #metoo. Les acompanyen Pol Oñate, al piano, i Maria Rosa Pons al violoncel.

DILLUNS 26
17.00h Trobada i intercanvi de mares i nens i nenes lactants: Com vivim la festa? Compartim experiències?
18.00h On és la sargantana?, amb La Cuca Viu. Espectacle per a infants de 0 a 6 anys per endinsar- se en el món de la poesia de la mà de les bestioles de Joana Raspall.
19.00h Contes (in)explicables. Sessió de contes pera infants de 3 a 103 anys seleccionats per la llibreria La Inexplicable.
21.00h 1ª sessió de Pantalla Papin: Belén, la reina del quitiplà, documental d’Adriana Vila Guevara sobre la música afroveneçolana Belén María Palacios.
23.00h 2ª sessió de Pantalla Papin: Coney Island i One week de Buster Keaton amb l’acompanyament de Gonçal Perales al teclat.

DIMARTS 27
21.00h Sopar de germanor

DIMECRES 28
10.30h Descobrim Montjuïc: de l’Expo del 29 als Jocs del 92. Ruta històrica a càrrec de Patrimonis Invisibles. Punt de trobada: Torres Venecianes de la Plaça d’Espanya.
17.00h Fet a mà. Fil i agulla, ganxet i boixets. Taller per a totes les edats amb Va de Texans, Tricochet, Puntaires de l’Orfeó i més.
20.00h Napay i Salay Bolivia (cueca, diablada, morenada i altres ritmes tradicionals andins)
22.00h Nit de swing amb Scaramouche

DIJOUS 29
12.00h 5è aniversari de la recuperació de la Festa Major al Carrer Papin
19.00 h OYE POLO, monòleg d’Ana Polo i Oye Sherman (Maria Rovira) filles il·legítimes de Bertín Osborne com la resta dels assistents.
22.00h Havaneres amb Pirats pel mar i rom cremat

DIVENDRES 30
17.00h Tallers per a infants de 5 a 10 anys amb la Cia. Klan Karakol. Hi haurà maquillatge, globoflexia, estels i moltes sorpreses més!
20.00h Taller de rap per a joves amb Tesa
22.30h Tesa (rap des d’Almussafes, feminista, honest i rural)
00.00h De Carajillos (còctel de cançons d’estils que van des de la cúmbia al reggae, passant per la rumba)

DISSABTE 31
11.30h 6ª edició de la Batalla Ninja Sants Porpra vs Sants Ocre als jardins de Can Manteg
17.00h Tarda de jocs de taula amb Sants Niggurath
22.00h Abel qué Pasa (Punk)
00.00h Sonidera Garbanza (riddims de Dancehall jamaicà) i Cosita Seria Sistema de Sonido (Ladyfest BCN i Garbanzo punxen cançons i ritmes fets fonamentalment per dones)
02.00h Traca i fi de Festa Major

ROBRENYO

DISSABTE 24
21.00h Traca d’inici de Festa Major
23.00h Ball amb The Flaming Shakers (tribut als Beatles) i The Surfin Burritos (versions de Rock’n’roll)

DIUMENGE 25
18.30h Micro obert MC Battle
23.00h Discomòbil amb Eudald Selva

DILLUNS 26
11.00h Activitat infantil
18.00h Micro obert
20.00h Soper de Germanor
23.00h Rumbes i discomòbil

DIMECRES 28
11.00h Activitat infantil
13.00h Botifarrada Popular (5€)
23.00h Música dels 70’s, 80’s i 90’s

DIJOUS 29
11.00h Activitat infantil
13.00h Fideuà Popular (5€)
23.00h Los Desmadraos (Rumba)

DIVENDRES 30
11.00h Activitat infantil (final i entrega de premis)
17.00h Gimcana
19.00h Xocolatada
23.00h Ball amb Funkontenko

DISSABTE 31
De 10.00 a 21.00 h Fira
21.00h Traca i fi de Festa Major

SAGUNT

DISSABTE 24
21.00h Sopar de germanor
23.00h Nit de Ska i Reggae amb The Sybarites i PD

DIUMENGE 25 Dia de Traca
11.00h Traca d’Inici + Tabalers amb Bufons del Foc
13.30h Vermut per als socis i sòcies
17.30h Festa de l’escuma
21.00h Sopar veïnal: avui portem Pizzes
22.30h Nit electrònica:Dubcat i PD

DILLUNS 26 Dilluns de festa
11.30h Juguem al carrer (activitat per a infants)
21.00h Sopar veïnal (avui truites)
23.00h Nit petarda amb Marikarmen Free PD

DIMARTS 27
21.00h Sopar veïnal: sopem al Palau

DIMECRES 28 Dia de l’aniversari
11.30h Crea el teu instrument (activitat infantil)
17.30h Acte dels 25 anys: bufem les espelmes!
19.00h Havaneres amb el grup Xarxa
21.00h Botifarrada popular (cal comprar tiquets)
23.00h Nit jove amb PD Pinkiflor

DIJOUS 29 Dia feminista
11.30h Farem un trencadís modernista (infantil)
17.30h Concurs de dolços (hi haurà premi)
19.00h Monòleg: visions d’una dona
21.00h Fideuà popular (cal comprar tiquets)
23.00h Nit feminista amb Celia Decibelia i PD Madures

DIVENDRES 30 Dia LGBTI+
11.30h Taller infantil amb fang
17.00h La Cia. Cámara de Teatro ens explica el conte. El flamenc i la tortuga
18.00h Xocolatada infantil
21.00h Sopar de Frankfurts (cal comprar tiquets)
23.00h Nit LGTBI + festa Allioli

DISSABTE 31 Últim dia!
11.30h Jocs d’aigua (activitat infantil)
13.30h Vermut musical amb Miguel Aranda (cal comprar tiquets)
16.00h Jocs de taula amb l’Associació Lúdica Club Silmaril
19.00h Tarda coral amb N’Clau vocal
21.00h Sopar de gala veïnal
23.00h Nit de gala: concert de versions amb Clotildes
03.00h Traca de fi de Festa Major

VALLADOLID

DISSABTE 24
22.30h Ball amb el Duo Celeste

DIUMENGE 25
11.00h Traca d’inici de Festa Major
11.30h Sardanes amb la colla La Principal del Llobregat
13.00h Vermut i pica-pica per als socis i les sòcies
22.30h Ball amb el Dúo Mediterráneo

DILLUNS 26
12.30h Concurs d’allioli
13.00h Botifarrada
22.30h Havaneres i rom cremat amb Blauet i Discomòbil

DIMARTS 26
21.30h Sopar de germanor

DIMECRES 28
18.00h Homenatge a la gent gran amb el show de The Bastard Family
21.30h Rumba catalana amb La Sandunguera i Discomòbil

DIJOUS 29
18.15h Sessió de Ioga per a petits i grans
19.00h Zumba en Familia
19.30h Xocolatada
23.00h Discomòbil amb DJ Robert

DIVENDRES 30
11.30h Concurs de truites
12.30h Sardinada Tarda nit de Pop-Rock
20.00h Las Menores (versions Pop-Rock-Latin Ska)
22.00h La banda de Panda (Rumba Bastarda)
00.00h Ràdio 75 (versions Rock)

DISSABTE 31
12.00h Lliurament dels Premis populars de guarniment de carrers (Sants 3 Ràdio)
20.00h Tarda-nit de Salsa/Bachata a càrrec del DJ Deyvis Kimbara
23.00h Orquestra Celeste
02.30h Traca de fi de Festa Major i confeti

VALLESPIR

DISSABTE 24
23.00h Discomòbil

DIUMENGE 25
11.00h Traca d’inici de Festa Major
11.30 Ballada de Country
13.30h Botifarrada i jocs de taula
18.00h Telewawachilili (Folk)
22.00h Evil Rosebud (Blues, Swing i Rockabilly)
00.00h Nautilus

DILLUNS 26
Tot el dia Mercat al carrer
18.00h Teatre amb Improtropia
23.00h Havaneres amb el grup Port-Bo

DIMARTS 27
21.00h Sopar de germanor: I després… jocs de taula!

DIMECRES 28
D’11 a 13h Animació infantil
17.00h Danses del món
22.00h Keloidrop (Rock alternatiu)
00.00h Los 80 Principales (música en viu)

DIJOUS 29
De 11 a 13h Prepareu els més petits (i no tant petits) per una bona guerra d’aigua, amb esmorzar inclòs!
18.00h Sardanes amb la Cobla Mediterrània
23.00h Malavida (Pop-Rock)

DIVENDRES 30
De 10 a 13.00 h Animació infantil
16.00h Festa dels animalets
23.00h Discomòbil

DISSABTE 31
15.00h Arrossada popular i jocs de taula
22.30h Mama Patxanga (música mestissa)
00.30 h Dantuvi (Rumba)
03.00 h Traca de Fi de Festa

VALLESPIR DE BAIX

DISSABTE 24
22.00h Improshow (teatre)
23.15h Resiliència (rap manlleuenc)
00.45h La Màlaga Essència Rumbera (rumba de Sants)

DIUMENGE 25
12.00h Activitats infantils
14.00h Dinar de Paella solar, ecològica i vegana
18.00h Tarda de classes de Salsa amb U-Dance
21.00h El Sobrino del Diablo
22.30h The Sick Boys (Rock’n’Roll de Sants)
00.00h MariKarmen Free PD

DILLUNS 26
17.30h Mostra de ball en línia a càrrec del Casal de Cotxeres de Sants
18.30h Mighty Vidz (Sound systema del barri i MC’s)

DIMECRES 28
18.30h Cia. L’Estenedor Teatre
19.30 h Tarda de màgia a càrrec d’en Pere Rafart i en Joaquin Matas
22.15h Pirat’s Sound Sistema i Nyabingy sound (Sound sistema de Sants i Barcelona)

DIJOUS 29
12.00h Activitats infantils
14.00h Sardinada popular
18.30 h Xiula (bona música per petits i grans)
21.30h Pd Maduras
22.30h El Diluvi (música mestissa des del País Valencià)
00.30h Rocking Horses (Hard Rock)

DIVENDRES 30
13.30h Concurs de Truites
18.00h Bcn Holi
22.00h Ratpenat (Punk santsenc)
23.40h Commando 9mm (Punk madrileny)
01.30h Insershow (versions Punk)

DISSABTE 31
12.00h Activitats infantils
14.00h Botifarrada popular
21.30h La mirada violeta (Tarda de poesia i música feminista)
22.40h El Putu Nota (Hip-hop de Cornellà i Sants)
00.00h Som Caliu (Rumba de Sants)
01.45h La Trocamba Matanusca (so balcànic des del País Valencià)

Compartir:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter