Divendres 4 octubre
18 h Cicle Barcelona Districte Cultural:
“L’endrapasomnis”
Centre Cívic Joan Oliver “Pere Quart”
20.30 h Sopar de dones de les Corts
Centre Cívic Joan Oliver “Pere Quart”

Dissabte 5 octubre
10 a 16 h Portes obertes als Pavellons Güell
Pavellons Güell. Ruta del Modernisme
10 h Simultànies d’escacs
Casal de Gent Gran de Sant Ramon
10 h Jornada esportiva
10 h Associació Esportiva Les Corts
Ateneu de Fabricació de les Corts
10 h 8è Torneig de Botifarra
Casal de l’Espiga. L’Espiga de les Corts
10 h Torneig de Warhammer Underworlds
Centre Cívic Can Deu. L’Espiga de les Corts
10 a 20.30 h Fira d’artesania i activitats
11.30 h Story Time contacontes. Teatre en anglès.
12.30 h Taller de reciclatge i reutilització.
Jardins de Can Bruixa
10 a 20 h Mercat de tardor d’horts urbans
17 a 20 h Presentació i signatura dels llibres
Hort urbà de la Colònia Castells
11 a 14 h Recollida solidària d’aliments, joguines i roba
Av. Diagonal (davant pl. Valdívia)
11 a 14 h Campanya per la millora de la neteja
Plaça Comas
11 h Contes desexplicats
Centre Cívic Josep M. Trias i Peitx
11 h Concentració de motos Vespa
Conxita Supervia
11 h Vermut musical
Plaça Concòrdia
11 h Taula rodona
Plaça Concòrdia
11.30 h Itinerari “Les Corts 1936: antifeixisme i
revolució”
Punt de trobada: Jardins de Joan Altisent
14 h Paella vegana
Plaça de la Concòrdia
14.30 h Paella popular
Jardins de Magalí
16 h Monòleg amb perspectiva feminista
Plaça Concòrdia
11 h Ruta Art en Diagonal
Punt de trobada: pl. Reina Maria Cristina, sobre el rellotge
analemàtic
17.30 h Taller de dancehall
Plaça Concòrdia
17.30 h Veus de lírica
Centre Cívic Joan Oliver “Pere Quart”
18 a 20 h Taller i ball de swing
Jardins de Can Bruixa
18.30 h CORREFOC UNITAR
Plaça de Comas
20h Teatre: Gente bien… o no
Centre Cívic Tomasa Cuevas – Les Corts
20.30 h Concert coral, El Cor de les Corts.
Parròquia de Santa Maria del Remei
21 h Havaneres
Davant del Mercat de les Corts

Diumenge 6 octubre
9 h III Campionat de pàdel Trofeu L’illa / Pare Manyanet
10 a 20.30 h Fira d’artesania
12.30 h Taller de reciclatge i reutilització
Jardins de Can Bruixa
10 h Simultànies d’escacs
Penya blaugrana Les Corts
Matí de festa major
10 h Plantada de bèsties i gegants
Av. Diagonal / Joan Güell
12 h Pregó de la Festa Major
Plaça Comas
12.15 h Ball de gegants i bèsties del Seguici
Plaça Comas

12.30 h Diada castellera
Plaça Comas

10.00 h Matí de festa major
Plaça del Monestir de Pedralbes
11.30 h Taller: menjadores d’ocells (material reutilitzat)
Jugatecambiental del parc de Can Rigal
17:00 h Guerra de confeti
Plaça Sòl de Baix
18 h Teatre: Gente bien… o no
Tomasa Cuevas – Les Corts

Dilluns 7 octubre
10 h Gran caminada per a la gent gran
Plaça de Comas
17 h Inauguració del curs acadèmic 2019-2020
Escola Tècnica Superior d’Enginyeria Industrial de Barcelona
18 h Recordem Pere Calders
Biblioteca Montserrat Abelló
19 h Carrega’t d’energia
Biblioteca Montserrat Abelló
19 h Assaig de la colla castellera Panarres de les Corts
Plaça Concòrdia
19 h Recital de poesia
Centre Cívic Can Deu

Dimarts 8 octubre
17.00 h Espectacle infantil
Plaça Comas
18 h Xerrada: “La gran medicina de les petites herbes”
Centre Cívic Can Deu
18 h Taller infantil: Fes el teu moc!
Biblioteca Montserrat Abelló
18.30 h Projecció del documental Gabor i posterior
cinefòrum
Biblioteca Montserrat Abelló

Dimecres 9 octubre
11 h Presentació del receptari inclusiu Posa’t el davantal
Mercat de les Corts
11 h Recordem Pere Calders
Biblioteca Montserrat Abelló
18 h Contes de set vides
Biblioteca Les Corts – Miquel Llongueras
18 h 20.000 llegües de viatge submarí
Biblioteca Montserrat Abelló
19 h Homenatge a les entitats i proclamació dels
cortsencs/cortsenques de l’any
Centre Cívic Can Deu
19.15 h Xerrada: “Dones anarquistes a les Corts”
Biblioteca Les Corts – Miquel Llongueras

Dijous 10 octubre
9.30 h L’escola dansa per la festa major
Plaça Concòrdia
10 h Melé de petanca
Jardins de Magalí
10 h Ruta al nucli antic de les Corts
Inscripció prèvia a: info@fdc.cat
10 a 20 h Mostra de comerç d’El Cor de les Corts
Xerrada, Vermut popular, Pilates, Classe de zumba
a càrrec de Gimnàs McFit, Hatha ioga i Pranayama a
càrrec de Ioga One, Master class de cuina marinera
Nicaragua / pl. de les Corts
10 a 20 h Mostra de comerç al Mirall de Pedralbes
17 h Xocolatada i cantada d’havaneres
Casal de Gent Gran de Sant Ramon
17 h Xocolatada i contacontes
Plaça de Comas
17 h Vine a decorar la plaça del Sòl de Baix!
Plaça del Sòl de Baix
17.30 h El racó dels pares. Primeres passes
Biblioteca Les Corts – Miquel Llongueras
18 h Presentació de Ruta de la salut i bellesa
Centre Cívic Can Deu
18.30 h Concert de la Banda Simfònica de les Corts
Plaça Mirall de Pedralbes
19 h Concert: Acoustic Guiri Explosion
Biblioteca Montserrat Abelló
19 h Teatre: Funciona, no funciona?
Centre Cívic Tomasa Cuevas – Les Corts
19 h Assaig de la colla castellera Panarres de les Corts
Plaça Concòrdia

19.30 h Curtmetratge Què opinen les veïnes de les
Corts?
Centre Cívic Tomasa Cuevas – Les Corts
21 h One & Friends Country
Plaça Mirall de Pedralbes

Divendres 11 octubre
10 a 20 h Mostra de comerç d’El Cor de les Corts
Exercici amb coaching motivacional per a gent gran a
càrrec de Just Gym, Correcció postural per a gent gran,
Xerrada, Pilates, Petits artistes a càrrec de Kids&Kafé, Ioga
en família a càrrec de Ioga One, Xocolatada a càrrec de La
Trufa, Contacontes en anglès a càrrec de Kids&Us
Nicaragua / pl. de les Corts
16 a 2.30 h Activitats per a adolescents
18 h Tallers i activitats variades per a adolescents
22 h Concert per a adolescents
Jardins de Magalí
17 h Visita guiada a l’Ateneu de Fabricació Digital de
les Corts
Ateneu de Fabricació Digital de les Corts
17 h Activitats infantils
Benavent i pl. Ceràmiques Vicens
17.15 h Arts escèniques al carrer
Plaça de Can Rosés
17.30 h Karoli, l’home roda. Malabarismes i humor
sobre rodes
Cardenal Reig (placeta)
17.30 h Activitats infantils al Mirall de Pedralbes
Plaça del Mirall de Pedralbes
18 h Sardanes amb la cobla Lluïsos
Plaça Concòrdia
18 h Taller de castells
Plaça Sòl de Baix

18.30 h Concert de la Banda Col·legi Pare Manyanet
Benavent i pl. Ceràmiques Vicens
18.40 h Xocolatada infantil
Plaça de Can Rosés
19 h Taller de percussió i ioga
Plaça del Sòl de Baix
20 h Concert amb Pepet i Marieta acústic
Jardins Clot d’en Salvi
21 h Havaneres i rom cremat
Cardenal Reig (placeta)
21 h Sopar a la plaça
Plaça de la Concòrdia
21 h Botifarrada popular
Benavent i pl. Ceràmiques Vicens
21.30 h Pregó de la festa i sopar inaugural
Gran via de Carles III / av. Madrid
21.45 h Concerts i tabalades
Plaça Sòl de Baix
22 h Ball amb l’orquestra Duo Esquitx
Benavent i pl. Ceràmiques Vicens
22 h Concert per a adolescents
Jardins de Magalí
22 h Actuació musical Albert Malla – Cocodrilo Club
Plaça Can Rosés
22.30 h Concert de Gramophones All Star Band
Plaça Concòrdia
22.45 h Actuació de l’orquestra Sabor, Sabor
Gran via de Carles III / av. Madrid
00.30 h Discjòquei Irene Ignifuga
Plaça Concòrdia

Dissabte 12 octubre
8.30 a 14 h Fira d’artesania i exposició de treballs
Avinguda Josep Tarradellas
9 h 12è Torneig Hockey + Sala
Pavelló Poliesportiu Municipal L’illa
9.30 h 19è Open d’Escacs Les Corts – 5è Memorial Francesc Muñoz
Casal de l’Espiga
10 h Tallers
Les Corts Comerç 08028
10 h Concurs de joc de cartes de la botifarra
Plaça de la Concòrdia
10 a 16 h Portes obertes als Pavellons Güell
Pavellons Güell. Ruta del Modernisme
10.30 h Tabalada dels Diables d’Itaca
Plataforma Entitats Infantils i Juvenils de les Corts
11 h 23a Trobada de Puntaires
Plaça de Comas
11 h Carpa Radars
Gran via de Carles III / av. Madrid
11 h Sardinada popular
Gran via de Carles III / av. Madrid
11 h Coneix les Corts a través de la seva gent
Plaça Sòl de Baix
11 h Exhibicions de ball esportiu i cheerleaders
Plaça de Can Rosés
11 h Matí festiu
Benavent i pl. Ceràmiques Vicens
11 h Campionat de dòmino
Benavent i pl. Ceràmiques Vicens
11.30 h El gripau blau
Jardins de Magalí
11.30 h (Festival Oriol Canals) Visca la festa
Plaça Concòrdia
11.30 h Concurs de paelles
Plaça Concòrdia
12 h Ballada de sardanes
Plaça de Comas
12 h Botifarrada popular
Plaça Can Rosés
12.30 h Vermut popular
Plaça Sòl de Baix
12.30 h Actuació castellera dels Panarres de les Corts
Plaça Concòrdia
12.30 h Matinal de sardanes
Gran via de Carles III / av. Madrid
12.30 h Vermut de Country amb Manel i Carme
Plaça de Can Rosés
13 h (Festival Oriol Canals) Dantuvi amb la canalla
Benavent i pl. Ceràmiques Vicens
13.30 h Homenatge a la gastronomia de Girona
Joan Gamper
13.30 h Dinar de germanor d’entitats
i bingo musical
Plaça del Sòl de Baix
14 h Paella popular
Plaça Concòrdia

14 h Botifarrada popular
Jardins de Magalí
16 h Torneig de bàsquet 3×3
Jardins de Magalí
16 h 19è Open d’Escacs Les Corts –
5è Memorial Francesc Muñoz
Casal de l’Espiga
16 h Activitats de Les Corts Comerç 08028
Avinguda Sant Ramon Nonat
16.30 h Tarda infantil educativa
Plaça Sòl de Baix
16.45 h Torneig de petanca
Jardins de Bacardí.
17 h (Festival Oriol Canals) Ballaruga i pessigolles
Gran via Carles III / av. Madrid
17 h Xocolatada popular
Gran via Carles III / Mejía Lequerica
17 h Presentació de la nova Associació de Veïns
i Veïnes Independentistes de les Corts
Plaça Concòrdia
17 h 15è Atabala’mmmm
Plaça Comas
17 h Havaneres
Plaça Can Rosés
18 h Ofrena floral a la Mare de Déu del Remei
Parròquia de Santa Maria del Remei
18 h Havaneres
Benavent i pl. Ceràmiques Vicens
18 h (Festival Oriol Canals) Jordi Tonietti i cia.
Cardenal Reig (placeta)
18.30 h Actuació del grup Javi Swing Trio
Gran via Carles III / av. Madrid
20 h Magalí Sound System amb PD Yu
Jardins de Magalí
20 h Teatre: Gente bien… o no
Centre Cívic Tomasa Cuevas – Les Corts
21 h Actuació del grup Top Rock
Gran via Carles III / av. Madrid
21 h Sopar de germanor
Benavent i pl. Ceràmiques Vicens
21 h Sopar de germanor
Plaça Can Rosés
21.45 h Nit de dissabte
Plaça Sòl de Baix
22 h Concert de Joina
Plaça Concòrdia
22 h Ball amb l’orquestra Duo Esquitx
Benavent i pl. Ceràmiques Vicens
22.30 h Concert jove
Jardins de Magalí
22.30 h Concert de la Wiwi Rock Band
Plaça Can Rosés
23 h Actuació del grup Los Pasantes amb Santi Carulla dels Mustang
Gran via Carles III / av. Madrid
00.00 h Concert de Fanfarra Folk
Plaça de la Concòrdia
01.30 h Discjòquei Porco Roso
Plaça Concòrdia

Diumenge 13 octubre
8.30 a 14 h Fira d’artesania i exposició de treballs
Av. Josep Tarradellas
9.30 h 9a Cursa solidària “En marxa per la paràlisi cerebral”
9.30 h Cursa de 5 km
10.15 h Cursa-caminada d’1 km
9.30 h 19è Open d’Escacs Les Corts – 5è Memorial Francesc Muñoz
Casal de l’Espiga
10 h Missa solemne de festa major
Parròquia de Santa Maria del Remei
10.30 h Xocolatada popular
Gran via Carles III / av. Madrid
10.30 h Jocs tradicionals per a infants
Plaça Concòrdia
11 h Matinal festiu
Benavent i pl. Ceràmiques Vicens
11 h Campionat de dòmino
Benavent i pl. Ceràmiques Vicens
11 h Jocs i activitats esportives
Benavent i pl. Ceràmiques Vicens
11 h Mou-te amb el gripau
(Festival Oriol Canals)
Plaça Sòl de Baix
11 h Ruta Art en Diagonal
11 h Bingo i música
Jardins de Magalí

11 h Contacontes
Plaça de la Concòrdia
11.30 h Jugatecambiental: Festa al parc
Parc Can Rigal
12 h Taller i exhibició de country
Gran via Carles III / av. Madrid
12 h (Festival Oriol Canals) Àpali, família!
Plaça Can Rosés
12.30 h Vermut – swing i classe oberta
Plaça Concòrdia
13 h Banda de música Pare Manyanet
Cardenal Reig (placeta)
13 h Vermut-jazz
Benavent i pl. Ceràmiques Vicens
14 h Dinar de germanor
Benavent i pl. Ceràmiques Vicens
14 h Vermut popular
Cardenal Reig (placeta)
14 h Paella popular
Jardins de Magall
14 h Dinar popular
Plaça Concòrdia
14 h Fideuà popular
Plaça Can Rosés
15.30 h Quina popular Km 0
Plaça Can Rosés
15.30 h Monòleg a càrrec d’Elias Torres
Jardins de Magalí
16 h Joc del Savi
Plaça Concòrdia
16 h Animació musical
Benavent i pl. Ceràmiques Vicens
16.30 h Bingo del Barça
Jardins de Magalí
17 h Ball en línia
Benavent i pl. Ceràmiques Vicens
17 h Falcons de Barcelona
Gran via Carles III / av. Madrid
18 h Teatre: Gente bien… o no
Centre Cívic Tomasa Cuevas – Les Corts
18 h Concert d’orgue
Parròquia de Santa Maria del Remei
18.30 h Taller de màgia per a infants
Gran via Carles III / av. Madrid
19 h Exhibició de jotes, amb ball i rondalla
Benavent i pl. Ceràmiques Vicens
19.30 h Actuació del mag Magic Zappa
Gran via Carles III / av. Madrid
19.30 h Tabalada
Plaça Can Rosés
20 h Correfoc infantil
Plaça Can Rosés
20 h Concert líric de festa major
Auditori AXA
20.40 h Correfoc adult
Plaça Can Rosés, Deu i Mata, Vilamur, Solà, Joan Gamper, Taquígraf Garriga i Constança
21 h Actuació del grup LML Jam Band
Gran via Carles III / av. Madrid
21.30 h Botifarrada popular
Gran via Carles III / av. Madrid
22 h Castell de focs
Plaça Can Rosés / Deu i Mata

Compartir:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter